GODZINY OTWARCIA
Przedszkole „Złota Rybka” jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00-19.00, oprócz dni ustawowo wolnych od pracy, przez cały rok kalendarzowy.

DNI WOLNE

Dni w których Przedszkole jest zamknięte poza dniami ustawowo wolnymi:

2.05.2024
26 – 30.08.2023

Od 2019 roku, w każdy ostatni tydzień sierpnia przedszkole będzie nieczynne.
Jest to spowodowane koniecznością:
-odświeżenia sal przedszkolnych,
-przeprowadzenia niezbędnych remontów,
-dezynfekcji pomieszczeń,
-gruntownego wyczyszczenia zabawek,
-wyprania dywanów.
W związku z powyższym, adaptacja nowych dzieci nastąpi w przedostatni tydzień sierpnia.

PLAN DNIA

07.00 – 08.30 – schodzenie się dzieci, praca indywidualna z dzieckiem, swobodne zabawy dzieci
08.30 – 09.00 – rozchodzenie się do swoich sal, czynności organizacyjne, przygotowanie do śniadania
09.00 – 09.30 – śniadanie
09.30 – 12.30 – zajęcia wychowawczo- dydaktyczne, spacer, zajęcia integracyjne i sportowe
12.30 – 13.00 – obiad
13.00 – 13.30 – odpoczynek po obiedzie (słuchanie bajek, muzyki)
13.30 – 15.45 – zajęcia dodatkowe/ swobodne zabawy dzieci/ praca indywidualna z dzieckiem
14.30 – podwieczorek
15.30 – 17.00 – bajkoterapia, zajęcia relaksujące, zabawy plastyczne, swobodne zabawy dzieci
17.00 – II podwieczorek
17.30 – 19.00 – swobodne zabawy dzieci, rozchodzenie się dzieci do domów

ZAJĘCIA

a) rytmika
b) warsztaty teatralne
c) zabawa z elementami nauki j. angielskiego
d) religia (nieobowiązkowo)
e) warsztaty plastyczne
f) zajęcia sportowe tj. gimnastyka sportowa, zumba dla dzieci, gry i zabawy zespołowe (np. unihokej, piłka nożna)
g) gimnastyka korekcyjna
h) warsztaty kulinarne
i) tworzenie kompozycji różnego rodzaju z okazji świąt

W przedszkolu dodatkowo realizowany jest Roczny Plan Pracy Przedszkola pt „Przedszkolak w XXI wieku” stad też dodatkowo orgaznizowane są spotkania, warsztaty oraz zajęcia tematyczne w trzech obszarach:

„Od krzemienia po żarówkę”- zajęcia poświęcone rozwojowi technologii, historii świata, zmianom jakim podlegało życie ludzkie na przestrzeni dziejów,

„W zdrowym ciele zdrowy duch”- wprowadzanie dużej ilości ruchu, wpajanie zasad zdrowego trybu życia (rola żywności, dbanie  o własną higienę)

„Koniec języka za przewodnika”- poznawanie innych kultur, odwiedzanie różnych rejonów świata, uczenie tolerancji i szacunku do ludzi różniących się od nas.

ZAJĘCIA DODATKOWE
a) język angielski poszerzony
b) nauka tańca
c) nauka pływania